Озвучування Будинків культури | Complex

Озвучування Будинків культури

Будь-яке приміщення, що призначене для проведення публічних заходів, концертів, виступів артистів, співаків і музикантів повинно мати гарну акустику, сучасне концертне звукове обладнання. Адже глядач, що прийшов на концерт, повинен відчувати задоволення від того, що відбувається на сцені, а для цього йому необхідно чути кожен звук, кожну ноту.

На жаль, багато концертних залів не можуть цим похвалитися. До того ж будівництво залу (приміщення) з ідеальною природною акустикою вимагає від архітектора та будівельників вищої майстерності, навичок та вміння. І концерти, на жаль, не завжди проводяться у відповідних для них залах.
Цю широко поширену проблему успішно вирішує музична апаратура для концертів. Фахівці компанії Комплекс-В допоможуть у виборі оптимального комплекту апаратури та виконають її установку.

Як створити ідеальний звук для Будинку культури?

Незалежно від того, якого рівня Будинок культури та де він знаходиться, в обласному чи районному центрі, або навіть в маленькому населеному пункті, у ньому повинна бути акустика для проведення заходів. Інакше не отримати звук гарної якості.

Концертні зали в кожному Будинку культури можуть мати різні розміри та форми. Великі зали можуть мати балкони, що підпирають колони, та високі стелі. Малі зали – навпаки, з низькими стелями. Як в кожному з них досягти високоякісного звучання?

Акустична система для актового залу – це не просто звукові колонки по кутах сцени

Давно минули ті часи, коли було достатньо поставити на сцену величезні звукові колонки в кілька поверхів і вважати, що питання зі звуком вирішено найкращим чином.

Кожен зал має свої особливості, свої звукові характеристики. І те, що підходить для одного приміщення, не підійде для іншого. Наприклад, в залах з балконами та колонами звукові хвилі, відбиваючись від них, можуть накладатися одна на одну, що буде викликати спотворення. У приміщеннях з низькою стелею звук може частково відбиватися від неї при неправильно виставлених звукових колонках, що знову ж таки викличе спотворення і «розмитість» звуку.

Попри всі складнощі, фахівці компанії Комплекс-В знають, як підібрати та встановити звукове обладнання для сцени. Комплект містить не тільки колонки для актового залу, а й пульт управління (цифровий), підсилювачі, кабельну мережу (іноді кілометри) і багато іншого. Іноді для усунення звукових спотворень доводиться встановлювати звукопоглинальні екрани під стелею або монтувати їх на стіни.

Щоб все це зробити правильно, наші інженери створюють 3D модель приміщення, а потім на її основі виконують акустичний розрахунок.

Він дозволяє точно визначити:
• тип (звуковий діапазон) і потужність кожної колонки для актового залу;
• місця розміщення звукових колонок;
• спрямованість (орієнтацію) кожної колонки.

Як результат, в будь-якому куточку залу, навіть за колоною або на балконі, глядач отримає високоякісний звук. А, отже, і задоволення від відвідування заходу.

Рекомендації по вибору акустичного обладнання

Наш багаторічний досвід з оснащення різноманітних концертних залів, театрів, клубів та інших подібних приміщень говорить на користь акустичних систем для актового залу провідних світових виробників – бельгійської компанії Audac і американської Bose.

Ця техніка має відмінні характеристики та відрізняється надійністю та багаторічним терміном роботи.

Одна з останніх наших робіт, де встановлювалося таке обладнання – Вінницький академічний обласний театр ляльок.