Архітектурне освітлення - офіційне обладнання в Україна | Complex

Архітектурне освітлення

Архітектурне освітлення стало невіддільною частиною сучасних міст. Вже неможливо уявити собі міські вулиці без декоративного освітлення фасадів будівель, що кардинально змінює вигляд споруд в нічний час. Варто тільки поглянути на нічне підсвічування мостів, що надає їм повітряну і казкову граціозність, або на сувору велич історичних будівель, храмів і пам’ятників, щоб зрозуміти, наскільки це красиво.

Особливості проєктування архітектурного освітлення


Кожна будівля, кожна споруда має свою «родзинку», свою, тільки притаманну їй, особливість. Виходячи з цього, при проєктуванні архітектурного освітлення застосовують два основні методи:

  • зовнішній вигляд споруди в нічний час зберігають близьким до того, що видно в денні години. Такий підхід можна застосувати до історичних будівель, споруд і пам’ятників;
  • шляхом специфічного підсвічування створюють новий образ, що в корені відрізняється від денного.


При створенні необхідної світлової композиції освітлення для фасадів встановлюють трьома способами. Це:

  •  Локальне або акцентне освітлення. Для його створення прожектори направленого світла монтуються безпосередньо на фасаді будівлі. Таке розміщення світильників дозволяє «виділити» певні ділянки.
  • Заливне підсвічування. Його метою є повне освітлення будівель. Для цього використовуються потужні прожектори, що встановлюються на землі або сусідніх будівлях.
  • Приховане освітлення. У цьому випадку встановлення світильників для фасадів виконується таким чином, щоб вони були непомітні спостерігачеві. Цей спосіб освітлення дозволяє створити дивовижну візуальну картину, підкреслюючи або, навпаки, приховуючи окремі елементи будівлі.

Архітектурне освітлення об’єктів різного призначення


При створенні світлової композиції проєктанти в першу чергу беруть до уваги функціональне призначення будівлі або споруди.
Для громадських або ділових будівель, таких як офіси, банки, районні та міські адміністрації, бізнес-центри, зазвичай виконується повне освітлення фасадів.


Для великих торгових центрів характерно яскраве освітлення потужними прожекторами, світло яких видно покупцям навіть на великій відстані.


При освітленні пам’ятників – головне завдання підкреслити за допомогою світла головну ідею творця, витримати її дух і стиль.


Фахівці компанії Комплекс-В мають на своєму рахунку не один десяток реалізованих проєктів, результатами яких мають можливість милуватися як жителі Києва, так і інших міст.