Освітлення для ресторанів, барів, кафе | Complex

Освітлення для ресторанів, барів, кафе

Найчастіше, вибираючи для відвідування ресторан або кафе, ми орієнтуємося на його зручне розташування і пропоновані в меню страви. Однак, якою б смачною не була запропонована в ресторані їжа, а обслуговування ввічливим і уважним, ми навряд чи повернемося сюди ще раз, якщо обстановка в закладі незатишна.
А комфортну обстановку, що викликає бажання провести в закладі більше часу, створює правильно підібране освітлення для ресторанів.

Звичайно, кожен ресторан або кафе має свій особливий інтер’єр, створений дизайнерами, великі, середні та малі зали, окремі кабінети. Але правило для всіх одне – світло повинне бути м’яким, теплим і розсіяним. Хоча, в будь-якому правилі бувають виключення. Світильники для ресторану швидкого харчування, зазвичай, випромінюють холодне та яскраве світло, що відбиває бажання надовго тут затримуватися, тим самим звільняючи місце для наступних клієнтів.


Правила встановлення світильників для ресторану

Для великих залів ресторану є традиційним розміщення посередині великої стельової люстри, що дає розсіяне світло по всій площі приміщення.
По краях великого залу і його кутах може бути темніше. Тому дуже важливо підібрати світильники для ресторану, які, при розміщенні по периметру залу на стінах, дадуть додаткове освітлення на столики. Важливо, щоб світильники були витримані в тому ж стилі, що і центральна люстра, щоб не порушувати загальну композицію. Ці світильники можуть розміщуватися безпосередньо над столиками, висвітлюючи їх м’яким світлом теплого спектра.

Велику люстру в середніх і малих залах ресторану замінюють кілька невеликих стельових світильників, що дають неяскраве розсіяне світло. Їх доповнюють світильниками на стінах, світло яких, в залежності від задуму дизайнера, може бути направлене, як вниз на столики, так і вгору.

Особливості освітлення для кафе і барів

Кафе належать до тих місць, куди приходять, щоб провести час в комфортній і, дещо, інтимній обстановці. Для кафе характерне приглушене загальне освітлення. Спеціальні спрямовані світильники для кафе, розташовані над кожним столиком, створюють свій затишний оазис світла, що як би відокремлює людей у ньому від сусідніх столиків. Таким чином створюються окремі, незалежні острівці комфорту.
Освітлення для бару має іншу специфіку. Його завдання при напівтемному залі сконцентрувати увагу на полицях з напоями. Тому світильники для бару розташовані над барною стійкою. Їхнє світло, відбиваючись від дзеркал, пляшок, келихів і чарок створює привабливу і барвисту картину.
Фахівці компанії Комплекс-В знають, як правильно зробити освітлення в ресторані, кафе або барі. Комбінуючи світильники різних типів, підбираючи потрібну температуру кольору, використовуючи тільки їм відомі хитрощі, вони створюють справжні витвори світлового мистецтва.