Наіль Хаматов | Complex

Наіль Хаматов

Наіль Хаматов

Головний інженер

Працюю і навіть відпочиваю зі звуком.

Скажіть, а ви багато знаєте людей у ​​яких хобі — робити саморобний саунд? Впевненi, що ні. Погодьтесь, незвичайне захоплення. І навіть у вільний від роботи час він збирає свій власний звук – сабвуфери, процесори і підсилювачі. Для себе і друзів. Хто ж він?

Знайомтеся, наш головний інженер по звуковим інсталяціям – Наиль Хаматов. Вже 15 років ми працюємо в одній команді. Інтервью👇

— Як довго ти працюєш зі звуком?

З 1996 я почав працювати в Music Centr. Так-так, зараз цієї фірми вже немає — розпалася. Загалом, тоді ми займалися інсталяцією, прокатом і продажем. Що робив я? Відповідав за обслуговування і ремонт. А ще виробляв комутацію для звукового і світлового обладнання. В сумі, пропрацював з ними до 2001 року.

— І що ж було потім?

Пішов працювати інженером по звуку в Реал Мюзік. Десь 2-3 роки попрацював і вирішив взяти перерву. І що ж ти робив? Намагався ремонтувати автомобілі, але … Через рік зрозумів, що не моє😄 Знову повернувся в професію. І куди на цей раз? У Complex-V, звичайно ж.

— Як вважаєш, яка головна проблема ринку? Що помітив за роки досвіду?

Не всі компанії можуть науково обгрунтувати вибір розташування та напрямок гучномовців. Ставлять звук так, як їм подобається. І так, ми маємо досить кейсів, якi це підтверджують. Що маю на увазі? Ну, коли ми доробляємо або повністю переробляємо звук після таких фахівців.

— Які це проекти, наприклад?

Якось в 2011 поїхав Владимир Швец (Vladimir Shvets) до Туреччини на конгрес з побудови і обслуговування стадіонів. Так ось, там вiн познайомився з англійцем, який відповідав за обслуговування стадіону «Уемблі» в Лондоні. Той розповів, що у них є проблеми зі звуком. Які? Голос на стадіоні звучить нерозбірливо. У підсумку, десь три рази ми літали в Лондон і робили вимірювання звуку. Звук відбивався від поверхні даху. Фахівці, які ставили саунд помилились в розрахунках. Вони зробили величезну інсталяцію з купою колонок, а те все звучить — погано. Після акустичних тестів ми зрозуміли, що якщо по іншому зібрати гучномовець, то буде ок.

А чули про скандально відомого Сулеймана Керімова? Він колись був власником футбольного клубу «Анжі» в Дагестані. Загалом, вирішили вони тодi зробити реконструкцію стадіону: поставити дах, скайбокси і таке інше. Так ось, а ми запропонували їм своє рішення по саунду. I так, наш Bose тепер качає стадіон. Все добре працює i до сьогоднi🤘

— Твоє найскладніше завдання?

Це було в Азербайджані. Потрібно було переналаштувати звук в палаці гімнастики. Загалом, у них там ціла купа обладнання від незнайомих брендів. У чому складність? У кожного виробника своє програмування і з ним потрібно вміти працювати. Що в підсумку? Прочитав документацію до цього устаткування і налаштував їм звук. Це було непросто, але всі задоволені.