Стадіон «Металіст» | Complex

Стадіон «Металіст»

Стадіон «Металіст»

Компанія «Комплекс-В.» Закінчила роботи над новим спортивним проектом – реконструкцією стадіону «Металіст» в Харкові.

Для визначення оптимальних точок розташування Акустичних Систем і вибору конкретних моделей систем, інженерами Комплекс-В була побудована електронна 3-D модель стадіону в програмі Bose Modeler.

Дана програма є важливим інструментом аудіо дизайнера для створення аудіо системи в кожному конкретному випадку. За допомогою програми аудіо інженери можуть створювати точну акустичну модель. За допомогою програмного забезпечення Modeler® можна розташувати акустичні системи в точної архітектурної моделі приміщення будь-якого розміру і форми.

Програмне забезпечення враховує акустичні особливості будівельних матеріалів, які використовувалися для будівництва об’єкта, і автоматично враховує коефіцієнт поглинання звуку за допомогою механізму RT 60. Інтуїтивний інтерфейс враховує такі параметри як фоновий шум і вводить ці дані в акустичну модель.

Максимальна відстань від Акустичних Систем до глядацьких місць досягає 20 метрів, що визначило вибір АС по параметру максимального звукового тиску. На такій відстані звук втрачає близько 26 dB по тиску.

Таким чином, для досягнення номінального рівня звуку необхідні АС, розвиваючі тиск в 138 dB на відстані в один метр. Наш вибір зупинився на системах Bose Panaray LT.

Ці гучномовці відмінно зарекомендували себе при експлуатації їх в умовах роботи на відкритих спортивних майданчиках і в великих, гучних приміщеннях. За результатами розрахунку зупинилися на варіанті використання розподіленої системи з кластерів гучномовців. На стадіоні використовуються кластери 5 видів:

  • Кластер з трьох сабвуферів Bose LT MB24 (всього 22 кластера, розташованих рівномірно під дахом стадіону).
  • Кластер з гучномовця Bose LT 9402 (спрямований на верхні ряди стадіону) і гучномовця Bose LT 4402 (спрямований на нижні ряди стадіону). Всього 16 таких кластерів знаходяться під дахом стадіону на Заході і Сході стадіону.
  • Кластер з гучномовця Bose LT 9702 (спрямований на середні ряди стадіону) і гучномовця Bose LT 4402 (спрямований на нижні ряди стадіону). Всього 22 таких кластера знаходяться під дахом стадіону на Півночі і Півдні стадіону.
  • Кластер з гучномовця Bose LT 9400 спрямований на верхні ряди стадіону. Всього 16 таких кластерів знаходяться під дахом стадіону на Півночі і Півдні стадіону.
  • Кластер з гучномовця Bose LT 6400 спрямований на верхні ряди стадіону. Всього 16 таких кластерів знаходяться під дахом стадіону на Півночі і Півдні стадіону.

Всі ці гучномовці харчуються від підсилювачів Bittner XR2500 (близько 30 штук, для широкосмугових гучномовців) і від підсилювачів MC2 Ti-3500 (близько 35 штук, для сабвуферів). Всі підсилювачі і процесори обробки звуку (Bose Control Space ESP-88) розміщені в 4-х радіорубки, розташованих на Заході, Півночі, Сході і Півдні. Між собою все це обладнання пов’язано мережею для передачі аудіо сигналів Cobra Net (через оптичне волокно).

В цілому система являє собою інтегрований аналого-цифровий аудіо комплекс, що забезпечує повне вирішення завдань звукопідсилення на стадіоні і допускає можливість розширення і переконфігурації в майбутньому.