Архітектурне освітлення пам'ятника гетьмана Пилипа Орлика | Complex

Архітектурне освітлення пам’ятника гетьмана Пилипа Орлика

Архітектурне освітлення пам’ятника гетьмана Пилипа Орлика

Компанія Комплекс-В завершила комплекс робіт по архітектурному освітленню пам’ятника гетьману Пилипу Орлику, автору першої європейської Конституції 1710 року. Відкриття монумента, який встановлений в сквері на перетині вулиць Липської та Пилипа Орлика в Києві, приурочене до 15-ї річниці Конституції України.

У двомісячний період вдалося повністю завершити проектні, монтажні та пуско-налагоджувальні роботи, з огляду на всі узгодження з замовником, міськими службами, архітекторами і інженерами.

Пам’ятник створений з темної бронзи, а також каменю, і низький рівень відбивних здібностей матеріалу робить складнішою формування потрібної яскравості. Також пам’ятник має досить велику висоту; внаслідок чого було запропоновано освітлення з декоративних опор на які монтуються прожектори.

Концепція освітлення пам’ятника великому гетьману полягала в точковому виділення монументів двох елементів композиції: пам’ятника гетьману і козацької атрибутики – біля постаменту встановлена ​​бандура, на постаменті – надірваний розвивається прапор, а також козацькі шаблі. Також використовуються прожектори для загальної заливки території біля пам’ятника.

Для реалізації даного завдання використовувалася спеціальна програмне середовище, де була створена тривимірна комп’ютерна візуалізація всього комплексу і зроблено розрахунок нормованих значень якісних параметрів освітлення (освітленості і яскравості) світлотехнічної установки, згідно ДБН В.2.5-28-2006.