Бабин Яр - Кристалічна стіна плачу | Complex

Бабин Яр – Кристалічна стіна плачу

Бабин Яр – Кристалічна стіна плачу

«Кристалічна стіна плачу» — найважливіший, найчуттєвіший та найболючіший проєкт цього року. Минулого тижня у Меморіальному комплексі та Національному історико-меморіальному заповіднику «Бабин Яр» Babyn Yar Holocaust Memorial Center відбулась офіційна церемонія вшанування пам’яті жертв трагедії Голокосту.

 

Під час заходу всесвітньо відома художниця-концептуалістка Marina Abramovic представила новий об’єкт на території урочища — «Кристалічну стіну плачу», яка символічно продовжує Стіну Плачу в Єрусалимі. Стіна заввишки 3 метри та шириною 40 метрів складається з 93 кристалів необробленого кварцу, розміщених в групі по 3 кристала з проміжком між ними. Кристали прикріплені на різній висоті, щоб люди, в тому числі і діти, могли взаємодіяти одночасно.

Для стіни Марина обрала два натуральних матеріали: вугілля та кристали кварцу.
Обидва матеріали є джерелом потужної енергії, і для їх освітлення використовувалось світлове обладнання зі світлодіодними джерелами світла білого кольору з вузьким світлорозподілом, підвищеним значенням індексу кольоропередачі та автоматичним астрономічним керуванням.
Велику силу має “Кристалічна стіна плачу”. Вона про темряву та світло, які продовжують існувати в Бабиному Яру.
Кристал — це світло, воно не палить, не сліпить, а зігріває всередині та просвітлює темні сторінки історії.

Цей невеличкий вогник переростає в вогонь, енергію, потужну силу, яка змінює погляди та пробуджує віру у світле майбутнє.
Боляче усвідомлювати весь масштаб трагедії, історію не переписати, але в наших силах зробити так, щоб такі події ніколи не повторились!
Це більше ніж інтерактивна інсталяція.
В цьому проєкті вся наша душа!
Висловлюємо вдячність усім, хто приклав зусилля до створення об‘єкту!

Будемо раді співпраці!