Патріарший собор Воскресіння Христового Української Греко-Католицької Церкви | Complex

Патріарший собор Воскресіння Христового Української Греко-Католицької Церкви

Патріарший собор Воскресіння Христового Української Греко-Католицької Церкви

За рахунок висококваліфікованої команди професіоналів і їх злагодженої і оперативної роботи за місцем вдалося менше ніж за півроку пройти від етапу проектування до повної здачі об’єкта в експлуатацію.

При формуванні концепції висвітлення даного об’єкта, в першу чергу ми звернули увагу на такі аспекти:

– особливості культової символіки екстер’єру;

– характерні стилістичні риси;

– перегляд собору з багатьох зорових напрямків, через його висоти (60,14м) і місця розташування.

Тому концепція полягала в створенні гармонійного, світлого і величного образу храму. Архітектурна підсвічування собору підкреслює масштабність і урочистість композиції, зробивши його помітним на тлі неосвітленої Лівого берега Києва. Сучасне світлотехнічне обладнання італійського виробника SBP з металогалогенний джерелами світла забезпечують природне перенесення кольорів і підкреслюють теплий тон фасаду собору.

Органічне відповідність освітлення архітектурному стилю собору – надзвичайно важливе завдання, яке необхідно було вирішити нашим інженерам-світлотехніків.

Тому, виходячи з досвіду реалізації подібних об’єктів і виконання відповідного світлотехнічного розрахунку, було прийнято рішення використовувати метод світла, що заливає – рівномірного освітлення фасаду.

Застосування методу світла, що заливає – цілком вмотивовано, оскільки зі значної відстані локальні світлові акценти майже не сприймалися б. Крім того, враховувалася і практична сторона – подальша експлуатації освітлювального обладнання, яке монтується як на оглядових майданчиках самого собору так і на десятиметрових опорах навколо його.