Освітлення флагштоку та лазерне шоу на монумент «Батьківщина-Мати» | Complex

Освітлення флагштоку та лазерне шоу на монумент «Батьківщина-Мати»

Освітлення флагштоку та лазерне шоу на монумент «Батьківщина-Мати»

Цьогоріч святкування Дня Державного Прапора стало для нашої компанії найважливішою місією та по-справжньому особливим проєктом.
Все почалось з ідеї головного архітектора проєкту Сергія Казарянця. Саме він запропонував не лише встановити підсвітку флагштоку, але і зробити лазерну проєкцію на монумент «Батьківщина-Мати».

Уже перед стартом проєкту ми зіштовхнулись із двома проблемами:

1. «Батьківщина-Мати» створена з нержавіючої сталі. Якщо промінь світла попадає на поверхню, то він «зісковзує».
Це питання ми вирішили за допомогою найпотужніших лазерів фірми «KVANT» серії Spectrum 33 RGBY.


Саме завдяки їм, ми добились такого яскравого лазерного шоу, чіткої картинки та бажаного результату!


2. Другий момент – це те, що флагшток знаходиться в радіусі 50 км від двох аеропортів Борисполя та Жулян, а отже лазери заважали б пілотам підіймати та садити літаки. Ми узгодили лазерне шоу з дирекцією аеропортів, а вони, у свою чергу, створили умови для безпечних польотів.

Підсвітка флагштоку поділена на дві зони – верхня та нижня. Верхня зона освітлюється чотирма кіловатними прожекторами SBP. Їхні промені сягають довжини в 100 метрів, та освітлюють ту частину, де знаходиться прапор.


Нижня частина, тобто стилобат, який виконаний із червоного граніту і має форму козацького хреста освітлюється світильниками від LEDS C4.

Сходи, які по задумці архітектора, мають яскраво підводити до флагштоку, освітлюються світлодіодними світильниками, а навколо щогли встановлені 8 грунтових світильників, які підсвічують нижню опору флагштоку.

Не менш важлива частина проекту – це лазерна установка. Вона складається з двох лазерів: один направлений в небо та поділений на три промені, що символізує тризуб, а другий направлений на «Батьківщину-Мати» та відіграє сценарій.

Лазерне шоу починається з того, що на щиті з’являється герб, слідом, на грудях монументу, появляється пульсуюче серце у кольорах державного прапору, наступний етап – лазер обводить «Батьківщину-Мати» по контуру, після чого яскравими барвами грає вишиванка, за нею лазер сканує кожну деталь монументу, завершує шоу тризуб на щиті.

Також у лазерній системі вмонтований сервер, який управляє 2 лазерами. З двох сторін вмонтовані камери, які знімають весь процес. Через них можна дистанційно включати лазери та спостерігати за дійством.

Весь проєкт виконувався в максимально екстремальних умовах: менше ніж за місяць відбувся весь цикл робіт, від ідеї, поставки обладнання та виконання робіт – до офіційного відкриття.

І ми впорались! Ми створили перше в Україні світлотехнічне шоу такого масштабу, яке буде працювати на постійній основі!
Браво, колеги!