Інсталяція звуку: як не потрапити на гастролерів? | Complex V
loader image

Інсталяція звуку: як не потрапити на гастролерів?

Уявіть, що ви власник клубу, ресторану або стадіону. А ще вам потрібно укомплектувати цей об’єкт новим звуком. Де ж знайти виконавця? — думаєте. «Пошукаю в Google» — спало на думку. Дивитеся пропозиції. Готово, парочка компаній знайдена. І тут дилема: як тепер мені зрозуміти на скільки компетентний цей виконавець?

Перше, що треба знати — заміри приміщення і встановлене обладнання мають відповідати міжнародним стандартам. Друге, не слухайте так званих експертів, які вам кажуть: «Встановлю колонки відомого бренду і все буде круто». Або показують розрахунок з незрозумілими результатами. Зрозумійте, це все тiльки для красивої картинки. А тепер найважливіше👇

У всьому свiтi є три показника за якими розцiнюють якiсть роботи звукової системи:

1. Нерівномірність звуку. Простіше? Це на скільки звук буде голосніше чи тихіше у всiх мiсцях приміщення.

2. Рівень звукового тиску — гучність. Її має бути достатньо або не забагато саме для вашого приміщення.

3. STI — Speech Transmission Index. Це найважливіший показник на який рекомендуємо звернути увагу. Що це? — запитаєте. Все просто, це розбірливість мовлення. Власне те, як частоти відображаються від стін, підлоги та стелі. I те, як слухач почує звук в середньому діапазоні. Також нагадаємо, що вся музика здебiльшого теж лежить в середньому діапазоні. А ще запам’ятайте, що саме цей показник говорить про якість звучання.

Так-так, цi три параметри мають відповідати мiжнародним стандартам IEC. Якщо все ОК, тоді звук буде хорошим. А якщо нi? То жодний бренд, навіть топовий, вам не допоможе.

Виходить, що гастролери мені не покажуть в розрахунках цих показників? — запитаєте. Саме так. Десь в 99% випадків вони покажуть вам дані нерівномірності на якомусь повному діапазоні частот, але… Це все ні про що.

P.S. Ми не визнаємо халтуру, тому відповімо на всі питання по цій темi — запитуйте в коментарях. Допоможемо😉

Ми зателефонуємо Вам