Національний гімнастичний комплекс в Баку: як ми виправили звук? | Complex V

Національний гімнастичний комплекс в Баку: як ми виправили звук?

Почалося все з того, що якийсь підрядник з Туреччини вже виконав інсталяцію звуку по всьому комплексу. У підсумку, вони встановили 48 потужних гучномовців від JBL. Ооо, повірте… Цієї кількості багато навіть для стадіону. Але це ще не все.

Сам комплекс MGA – приміщення закритого типу з металевою стелею. Тільки уявіть, якою була реверберація через відображення звуку від такої поверхні – повна каша.

А про те, на скільки був поганий звук краще розповість ось ця історія:

Отже, на офіційному відкритті комплексу виступав один з міністрів Азербайджану. Вимовляв урочисту промову i таке iнше. І? І ніхто не розібрав ні слова з того, що вiн говорив. Все це звучало приблизно так само, як на старих радянських вокзалах.

Так ось, вже після цього провалу керівництво MGA вийшло на нас. Так-так, вони попросили допомогти все виправити. Зробити, як воно i повинно бути.

Далі ми поїхали, подивилися і зробили розрахунки. В підсумку знайшли 2-i причини поганого звуку:

1. Надлишок гучномовців, які створюють дуже багато відзеркалень звуку;
2. Дуже дзвінке приміщення, особливо дах.

Що ми зробили?

🔸Створили 3D-модель приміщення, в якій спроектували всю майбутню інсталяцію.
🔸Потiм зробили проект по заглушці приміщення: повісили на стелю 11000 баффлiв. Що? Це вертикальні екрани, які поглинають і одночасно розсіюють звукові хвилі.
🔸Далі ми демонтували всi цi 48 гучномовців. І в результаті повісили всього 12 колонок + 4 сабвуфера.

А вже через кілька днів в MGA стартували європейські ігри. І так, коли заграла наша інсталяція, то кожне слово звучало чітко й виразно. І клієнт, і глядачі були дуже задоволені.

P.S. Нагадаємо, що ми офіційні дистриб’ютори Bose ProfessionalAUDAC і Void Acoustics в Україні. Зробимо так само круто: від ресторану і до стадіону.

Ми зателефонуємо Вам